Alkas Aleksandria - Lelovia Lelów 1-0 !!! :)

Alkas swój pierwszy mecz o punkty zagrał na wiosnę dopiero teraz. Taka sytuacja spowodowana była pauzą w pierwszej kolejce z powodu wycofania się jednego z zespołów oraz w drugiej kolejce złych warunków atmosferycznych. Nasz rywal w tym czasie rozegrał dwa spotkania ligowe, w których odniósł dwa zwycięstwa i przyjeżdżał do Aleksandrii jako lider naszej grupy, mając w zanadrzu dwa rozegrane mecze więcej i 2 punkty przewagi nad drugim Alkasem. Spotkanie przy ul.Gościnnej miało rozstrzygnąć sprawę przodownictwa w tabeli.
Na trybunach licznie zgromadzeni kibice obejrzeli bardzo ciekawe widowisko, pełne walki, dramaturgii i emocji do samego końca !;)

Pierwsza połowa to przede wszystkim walka z obu stron, żadna z drużyn nie chciała się odkryć i narazić na stratę gola, lecz to nasza drużyna stworzyła sobie więcej klarownych sytuacji strzeleckich,niestety niewykorzystanych i do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej połowie od początku Alkas mocno przycisnął i dyktował warunki na boisku, w tym czasie Nasi trenerzy dokonywali zmian i roszad... Na efekty poczekaliśmy do 65 minuty gdzie po faulu na naszym zawodniku w polu karnym Lelovii sędzia dyktuje karny dla naszej drużyny. Jedenastke wykonuje Krzysztof Nierobiś i bramkarz Lelovii broni strzał ale przy dobitce Bartosza Posmyka był już bez szans i Alkas wychodzi na prowadzenie!
Nasz zespół chwyta wiatr w żagle i stwarza sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, najlepszej z nich w pojedynku sam na sam strzał Łukasza Kotasa broni świetnie dysponowany tego dnia Rafał Kiedbój ! Ostatnie 10 minut meczu należy jednak do gości którzy za wszelką cenę próbują doprowadzić do remisu, najlepszą sytuację marnują w końcówce goście wychodząć 3 na 1, lecz nasz bramkarz Michał Pisula nie chciał być gorszy i świetnie broni w sytuacji sam na sam ratując nasz błąd w defensywie i 3 punkty zostają w Aleksandrii !!!:)
Każdy zawodnik Alkasu zasługuje po tym meczu na słowa uznania i kążdy przyczynił się do powrotu na fotel lidera w naszej grupie !!!
Dziękujemy tak licznej widowni za doping i wsparcie i zapraszamy już w najbliższą niedzielę również do Aleksandrii gdzie Alkas u siebie zmierzy się z drużyną KS Złoty Potok;)

Kadra Alkasu: Michał Pisula, Dawid Skwarczyński, Krzysztof Nierobiś, Marek Mastalerz, Bartłomiej Szymanek, Mateusz Dudek, Łukasz Kotas, Maciek Polak, Przemysław Dziubiński, Adrian Posmyk, Łukasz Błach, Sławomir Urbańczyk, Michał Chaładaj, Przemysław Polak, Bartosz Posmyk, Marceli Mesyasz, Łukasz Ślimak, Janusz Bryła, Dominik Krankowski, Andrzej Sitek, Marcin Kita.